خبرها
وزارت ارشاد یک سوم هزینه های هزاره شیخ جام را درمحفل رونمایی از پوستر همایش تقبل کرد.

وزارت ارشاد یک سوم هزینه های هزاره شیخ جام را درمحفل رونمایی از پوستر همایش تقبل کرد.

دبیراجرایی همایش بین المللی هزاره شیخ جام گفت:

وزارت ارشاد یک سوم هزینه های هزاره شیخ جام را درمحفل رونمایی از پوستر همایش تقبل کرد.

حقدادی/ دبیراجرایی همایش بین المللی هزاره شیخ الاسلام احمد جامی گفت : روز گذشته جلسه مشترک با حضور دکتررحیمی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، دبیران اجرایی و علمی همایش بین المللی هزاره شیخ جام با حضورآقای اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درمحل واین وزارت برگزار شد.

دکترحسن جامی الاحمدی افزود : در این دیدار دکتر قیامتی دبیرعلمی همایش با برشمردن افتخارات سرزمین تربت جام و معرفی تعدادی از چهره های عرفانی ، علمی و تاریخی این خطه از خراسان ، سرزمین تربت جام را گنجینه ای بی بدیل از فرهنگ و هنر دانسته و گزارشی ازمجمموعه فعالیت های برگزاری همایش هزاره شیخ جام تا الان را به اطلاع وزیر ارشاد ارائه کرد.

وی ادامه داد: دراین دیداردکتررحیمی نماینده تربت جام ، تایباد، باخرز و صالح آباد با تاکید بر اهمیت مراسم هزاره شیخ جام برای مردم و ‌کشور ،بعنوان فرصت معرفی ظرفیتهای گردشگری تربت جام به جهان و نیز لزوم ‌گسترش تفکر تقریبی شیخ در شرایطی که جامعه به این همنوایی و همگرایی نیازمند است و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستند بخشی از هزینه های این همایش بین المللی را تقبل نماید.

وی خاطرنشان کرد: در این دیدار ضمن درخواست حضور وزیر ارشاد اسلامی در همایش، خواستار حمایت همه جانبه مادی و معنوی وزارت ارشاد اسلامی شدیم که آقای وزیر با استقبال و ابراز خوشحالی از برگزاری این مراسم مهم ؛تقبل یک‌سوم‌ کل هزینه های همایش بین المللی هزاره شیخ جام از سوی وزارت ارشاد اسلامی را اعلام و ابراز امیدواری نمود بتواند در این هزاره حضور یابد .

لازم به ذکر است همایش بین المللی هزاره شیخ جام در ۲۲ و ۲۳ تیرماه سال جاری با حضور مهمانان داخلی و خارجی در شهر تربت جام برگزار خواهد شد .

حقدادی: خبرنگارخراسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *